Beleggingsupdate mei 2026

beleggingsupdate mei 2026

Ik zou eigenlijk wat gaan schrijven over mijn zoektocht naar een goede waterontharder en/of waterzuiveraar (reageer vooral met al je tips), toen ik ontdekte dat er nog helemaal geen beleggingsupdate voor mei 2026 was. Niet gek, want april – dat is wanneer mijn nieuwe financiële maand start – was KREEZIE in verband met verbouwen. Maar, die heeft dan natuurlijk wel voorrang. Want er gebeurt nogal niet wat op de markten. 

Beleggingsupdate mei 2026

Op de 24e van de ‘vorige’ maand begint dus mijn financiële maand. Dan kom ik in beweging als ik weer bericht krijg dat er geld is gestort op mijn beleggingsrekening.

Laten we weer beginnen met het overzicht. Oh, en let op: met beleggen kun je je inleg verliezen.

Ik investeer in:

  • De enige account waar ik echt ‘actief’ beleg: een gewone beleggingsrekening. Hier gaat dus mijn maandelijkse storting heen.
  • Pensioen – voor mijn pensioen. Hierop stortte ik af en toe een FOR-reservering. Helaas bestaat de FOR nu niet meer, maar dat potje natuurlijk wel. Hierover schreef ik trouwens onlangs deze review.
  • Crypto’s: ik heb daar in 2017-2018 wat van gekocht en sinds dit jaar koop ik af en toe wat bij. Die markt beweegt mij veel te snel en ik haak ook af bij té technische verhalen, maar… ik héb ze wel. Een deel heb ik bij Coinbase, een vrij overzichtelijk systeem (met deze link krijg je zelfs nog een mini-bedragje aan bitcoin als je na openen voor meer dan 81 euro handelt) en een deel bij Coinmerce. Dit stond eerder bij Binance, maar die zijn van de NL markt af. Daarnaast opende ik onlangs een Bitvavo-account, waarop ik geld van bijvoorbeeld Vinted-verkopen omzet in crypto.
  • Gratis-geld-actie: ook een soort experiment, dat me gratis 65 euro én koerswinst heeft opgeleverd
  • Duurzaam beleggingsaccount – deze heb ik in 2021 geopend en hier heb ik in één keer een groter bedrag in gestort. Destijds was dat verplicht om geen maandelijkse inlegverplichting te hebben, maar tegenwoordig is die er sowieso vanaf
  • Een experimentje, waarbij ik over een bepaalde periode zo’n 500 euro heb ingelegd en nu zowel rente krijg als rendement
  • Investeringen/crowdfundingsprojecten
  • Edelmetalen, onder meer via een spaarplan
  • Beleggen in leningen (ook een nieuw experiment, waarover ik de komende maanden meer zal gaan delen – mijn eerste ervaringen staan hier al.)
  • ZZP-pensioen (was ook weer een actie waarbij ik een bonus van 70 euro kon verdienen, die is inmiddels binnen)
  • Nieuw account met voordelige opties in Europa

Ook beginnen met beleggen? Start hier en open jouw beleggingsrekening

Voor je verder leest, wil ik je iets vragen...

Is jouw geld op voordat je maand voorbij is? Wil je weten wat de beste spaarmethodes zijn?

Overweeg je om aan de slag te gaan met beleggen , maar weet je niet waar je moet beginnen?

Meld je dan nu aan voor mijn inspiratiemail - met content die je nergens anders vindt!

In mei 2026 deed ik dit voor mijn beleggingen

Ik ben géén beleggingsexpert en houd van eenvoud én maximaal rendement tegen minimale kosten. Daarom let ik op een aantal dingen:

  • Hoe is de verdeling in mijn portefeuille; kan ik beter voor obligaties of voor aandelen (in mijn geval beiden ETF’s) gaan?
  • Zijn er koersdalers die interessant zijn om juist nu aan te schaffen?
  • Levert hetgeen waar ik naar neig ook dividend op? Dat is immers een vorm van passief inkomen.

In mei 2025, voor mij MONEY BOSS MAY (geïnspireerd op mijn boek Money Boss, hier download je een gratis preview), maakte ik een concreet plan om op mijn 67e minimaal een miljoen te hebben.

Om dat te kunnen doen, is het nodig dat ik wat meer beleg dan ik normaal gesproken doe. Dat doe ik overigens op dit moment nog niet structureel, maar vooral met kleine bedragen die ik bijvoorbeeld verdien via het invullen van enquêtes, de verkoop via Vinted en door te wandelen).

Soms koop ik iets nieuws, maar heel vaak kijk ik ook naar mijn portefeuille; waar kan ik iets kopen dat óf mijn gemiddelde aankoopwaarde naar beneden haalt, óf een mooie groeipotentie heeft?

Deze keer ging ik voor 40 x Amundi Prime All Country World UCITS Acc ETF voor 11,822 euro per stuk. Ik betaalde daarover 1,00 euro aan kosten, omdat dit product deel uitmaakt van de kernselectie.

Extra aanvullingen op de portefeuille

Daarnaast deed ik nog wat extra dingen:

  • Ik kocht weer mijn maandelijkse hoeveelheid goud (dat ligt dan in een kluis in Zwitserland).
  • Ik ging verder experimenteren met mijn account bij Mintos en overweeg nog steeds om mijn volgende inleg daar te storten, zodat ik richting die 2.000-2.500 euro ga die zorgt voor een mooie spreiding.

Mijn crypto-portefeuille houd ik buiten deze update, omdat ik die in het begin niet zo goed heb bijgehouden. Ik weet dus niet meer precies te zeggen wat de inleg is en wat eventuele winsten of verliezen zijn.

Huishoudelijke mededeling

De AFM wil ook graag dat ik mijn belang hierin benoem en daar sta ik een beetje dubbel in. Aan de ene kant is het natuurlijk zo dat als allemaal mensen deze ook gaan kopen, dat wat voor de koers doet (meer vraag = in de regel koersstijging). Dat is theoretisch gezien een belang. Tegelijkertijd zit ik daar natuurlijk helemaal niet op te wachten, want dan zijn we dus met z’n alleen de koers kunstmatig aan het oppompen, zonder dat de onderliggende waarde meestijgt. Daar heeft volgens mij niemand wat aan.

Dus wellicht ten overvloede, maar ik zeg het toch: dit is wat ik deze maand gedaan heb, omdat het voor mij goed voelde. Doe zelf vooral wat voor jou goed voelt. En laat je vooral niet meeslepen in allerlei hypes. Beleggen doe je – althans, dat is mijn visie – in de basis niet op koersen, maar op achterliggende bedrijven, visies, groeipotentie, etc.

Tot zover deze huishoudelijke mededeling 😉

Het rendement

Het rendement tot nu toe zie je in deze tabel:

AccountInleg (totaal)Huidige saldoVerschil
Centraal Beheer522 euro852,68 euro+ 330,60
DEGIRO43.651,52 euro*75.870,80 euro+ 32.219,28 euro
Pensioenrekening29.344 euro43.989 euro+ 14.645 euro
Meesman1.000* euro3.337,48 euro+ 2.337,48 euro
Goud2.110 euro3.691,61+ 1.581,61 euro
Trade Republic500 euro668,00 euro+ 168,00 euro
Mintos1.035 euro1.067,17 euro+ 32,17 euro
a.s.r. pensioen480 euro579,72 euro+ 99,72 euro
RAISIN50 euro53,55+ 3,55 euro

* De crypto’s heb ik uit het overzicht verwijderd. Hoewel ik die nu wel wat beter aan het bijhouden ben, weet ik niet meer precies wat ik daar in de eerste instantie in heb gestoken. Bovendien is mijn overzicht nog niet helemaal compleet, omdat Google Finance nog niet alle koersen laat zien, dus ik houd het daar even bij het beeld dat ik nu voor mezelf heb.

Hoewel er momenteel dus best wat onrust in de wereld is, is de impact op de beurzen daarin wat anders. Dat heeft te maken met dat de beurzen vaak vooral weerspiegelen wat de verwachting is en niet per se wat de huidige situatie is. Goed om natuurlijk in de gaten te houden dat dat automatisch betekent dat ‘alles niet voorbij is’ zeg maar. Want verwachtingen kunnen elk moment weer veranderen.

Momenteel lijkt het in ieder geval goed: alles in de plus, inclusief mijn nieuwe Raisin-account. En alles is sinds afgelopen maand ook omhoog gegaan, met uitzondering van goud. Dat is een klein beetje in waarde gedaald.

Net als altijd blijft mijn strategie dus weer helemaal hetzelfde. Ik hanteer een Buy & Hold-strategie, omdat:

  • steeds in- en uitstappen vind ik heel onrustig (wanneer doe je wat?)
  • en levert vaak onnodige transactiekosten op die je óók weer moet terugverdienen
  • ik wil ook niet dat mijn geld helemaal niets voor me doet

Dat stukje emotie vs. ratio in beleggen bespreek ik trouwens ook in mijn gratis eBook!

Pieken en dalen horen bij langetermijnbeleggen. Door goed te spreiden, te letten op de kosten en emoties een beetje in balans te houden, kan het bijna niet anders dat je – op de termijn – altijd meer overhoudt dan wanneer je het geld op de spaarrekening zet. Dat betekent niet dat ik niet ook op de spaarrekening zet, maar het is voor mij wél een reden geweest om te gaan beleggen.

Dividend en kosten

Ik maakte 1 euro aan kosten voor de transactie en kreeg ruim 100 euro dividend. Dat is meteen weer opnieuw geïnvesteerd.

Aandachtspunten voor volgende maand

Realistisch gezien ga ik deze maand niet heel veel tijd en aandacht hebben voor andere dingen, maar toch: ik neem wat mee van vorige keer. Toen wilde ik me verdiepen in:

  • Mijn Mintos-portefeuille dichter richting het streefbedrag van 2.500 euro te krijgen
  • Op dezelfde schaal te blijven beleggen, maar ook de cashflow te stimuleren

Dat laatste hoort natuurlijk niet helemaal bij de beleggingsupdate, maar deels ook weer wel.

Wil jij je geld ook voor je laten werken?

Dan kan ik je deze beleggingsrekening van harte aanbevelen. Als je jouw rekening ook opent via die link, dan sponsor je LekkerLevenMetMinder ook een beetje. Dat kost jou helemaal niets en daarmee scoor je natuurlijk wél een hele berg karma-punten ?

Het heeft mij járen gekost voor ik het durfde, maar nu vind ik het jammer dat ik niet eerder begonnen ben. Het is absoluut géén manier om snel rijk te worden, maar als je gaat voor de lange termijn, rendeert het historisch gezien veel beter dan spaargeld. Zeker met de huidige spaarrentes. Jeweetwel, 0 enzo.

En als je dan gratis een rekening kunt openen bij een verder uitzonderlijk goedkope broker; waarom zou je het dan niet eens proberen? Openen is de eerste stap, en je bent niet verplicht om ook direct (of ooit!) geld in te leggen. Je kunt zelf kiezen wanneer je wat doet, en met welk bedrag. Alles kan gewoon in je eigen tempo.

En mocht je liever wat meer keuze hebben; ik heb hier nog een aantal alternatieven genoteerd.

Gratis eBook Beleggen voor Beginners of training?

Voor wat meer informatie kun je ook altijd even het gratis eBook Beleggen voor Beginners aanvragen; te vinden in de rechterzijbalk (of helemaal onderaan de pagina als je dit mobiel bekijkt).

Daarnaast heb ik dit – en meer – ook in een online training over Beginnen met Beleggen gestopt. Die loodst je in twee modules door de basics heen en helpt je om een start te maken met je eigen beleggingsportefeuille. Iets voor jou? Je kunt ‘m hier meteen aanschaffen.

Voor de beleggers onder ons; hoe hebben jouw beleggingen het deze maand gedaan?

Disclaimer: Ik ben geen beleggingsexpert. Ik ben gewoon iemand die informatie, ervaring en gezond verstand met elkaar combineert, daarnaar handelt én erover schrijft, in de hoop dat iemand anders er ook iets aan heeft. Voor meer informatie over waar ik beleg en waarom, kun je terecht op mijn pagina met Favorieten. Let op: beleggen gaat gepaard met risico’s. Je kunt je inleg (deels) verliezen.

Volg LekkerLevenMetMinder nu ook op Pinterest, Facebook en Instagram!

Deze post kan affiliate-links bevatten. Dit betekent dat ik een commissie krijg als je iets via deze links koopt. Uiteraard kost dit jou niets extra's (soms is het zelfs voordeliger!) en kun je erop rekenen dat ik alleen links opneem van websites of producten waar ik zelf 100% achter sta. Gebruik je deze links voor je overstap, aanmelding of aankoop? Dank je! Je helpt mij dan weer om nóg meer mooie content te kunnen maken!

Money Boss boek - gratis preview

Adine @ LekkerLevenMetMinder

Nadat ik in 2010 'wakker' werd met een hypotheek van ruim 400.000 euro, tegen 6% rente, gooide ik het roer om. Ik loste in razend tempo zo'n 70.000 euro af, minimaliseerde stevig én ging bewust kleiner wonen. Op Lekker Leven Met Minder deel ik mijn verhaal en schrijf ik over consuminderen, hypotheken, aflossen, sparen, besparen en zuinig leven, maar ook over financiële vrijheid, rust en mijn zoektocht naar een rijk en tevreden leven.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.